Pilotní program pracovního zařazení problematických uživatelů návykových látek

Nabízíme

Občanům hlavního města Prahy

Vadí Vám pohozené injekční jehly ve Vašem okolí?

Nám taky! S neukázněným jednáním injekčních uživatelů drog se setkáváme každý den. Naši pracovníci jsou vzděláváni v oblasti HR a znají dobře prostor, kde se uživatelé drog pohybují. Zatelefonujte nám, napište nám! Naši externí terénní pracovníci se postarají o odbornou likvidaci infekčního materiálu, který ohrožuje Vaše zdraví i zdraví Vašich dětí.

Občanům Prahy 7

Vadí Vám nepořádek ve Vašem okolí?

Naši pomocní úklidoví pracovníci se podílejí od dubna 2006 ve spolupráci se společností CDV na údržbě veřejných prostranství Prahy 7. Několikrát týdně je můžete potkat například na náplavce na Bubenském nábřeží. V pravidelných termínech také uklízejí vybrané lokality Prahy 7, které nejsou ve správě Městské části, ale jsou veřejně přístupné a nikdo je neudržuje.

Injekčním uživatelům drog

Chcete si legálně vydělávat peníze a pořád se to nějak nedaří?

Přijďte se podívat na naše pracovní setkání. Seznámíte se s lidmi, kteří přesto, že jsou třeba bez domova, že se jim nedaří vystoupit z drogového kolotoče, že mají spoustu dalších problémů, přes to všechno podepisují jednou za měsíc výplatní pásku a odnášejí si poctivě vydělané peníze. Nástupní plat je spíše symbolickým kapesným, ale spolehliví pracovníci dostávají samostatné úkoly s odpovídajícím honorářem.

Vadí Vám pohozené injekční jehly ve Vašem okolí?

Přijďte nám o tom povědět, proškolíme Vás, vybavíme ochrannými pomůckami a můžete se pustit do práce.

Chcete pomáhat druhým a nevíte, jak na to?

Přijďte a my Vám poskytneme základní znalosti v oblasti HR, zdravotního ošetření a sociální sítě. Vybavíme vás potřebným materiálem a můžete se pustit do práce.


Aktuality

Noví pracovníci

19. březen 2007

V roce 2007 ukončilo po uplynutí stanovené doby několik klientů účast v programu. Třem z nich se podařilo najít stálé zaměstnání, někteří začali abstinovat nebo zahájili léčbu. Na volná místa nyní nabíráme nové vhodné kandidáty, v současné chvíli již nastoupilo 6 nových pracovníků.

Spolupráce s MČ Praha 9 - úspěchy

23. únor 2007

Ve druhé polovině roku 2006 strávily 2 pracovnice XTP celkem 154 hodin kontrolními pochůzkami po vybraných lokalitách Prahy 9. Sbíraly pohozený infekční injekční materiál, své nálezy zaznamenávaly do map a vytypovávaly další riziková místa. Ze 64 pochůzek předaly k odborné likvidaci v KC SANANIM celkem 156 injekčních jehel. V současné době sestavujeme pro Prahu 9 tým 3 až 4 pracovníků XTP. Abychom mohli garantovat služby i v případě pracovního výpadku jednoho či dvou členů skupiny, dáváme přednost klientům, kteří jsou dosažitelní na mobilním telefonu. Zájemci volejte na kontaktní telefony!!!

První klientka našla stálé zaměstnání!

8. leden 2007

Máme velkou radost z úspěchu naší klientky, která si díky stabilizaci v tomto programu našla od ledna stabilní zaměstnání a ubytování. Gratulujeme! realizační tým